Dřezové baterie

6 položek celkem
kuchynska baterie alveus santo black 91
2 388,43 Kč bez DPH
2 890 Kč

Tlaková dřezová baterie, provedení Black 91, rozměr 234 x 360 mm, bez sprchy. Součástí baterie je kompletní příslušenství k montáži. Není třeba nic dokupovat.

Kód: 1184
kuchynska baterie alveus ruta chrom (1)
1 561,98 Kč bez DPH
1 890 Kč

Tlaková dřezová baterie, provedení Chrom, rozměr 245 x 125 mm, bez sprchy. Součástí baterie je kompletní příslušenství k montáži. Není třeba nic dokupovat.

Kód: 1181
kuchynska baterie alveus betty chrom
983,47 Kč bez DPH
1 190 Kč

Tlaková dřezová baterie, provedení Chrom, rozměr 167 x 310 mm, bez sprchy. Součástí baterie je kompletní příslušenství k montáži. Není třeba nic dokupovat

Kód: 1178
kuchynska baterie alveus milena black 91
1 396,69 Kč bez DPH
1 690 Kč

Tlaková dřezová baterie, provedení Black 91, rozměr 225 x 140 mm, bez sprchy. Součástí baterie je kompletní příslušenství k montáži. Není třeba nic dokupovat.

Kód: 1175
kuchynska baterie alveus milena beige 55
1 396,69 Kč bez DPH
1 690 Kč

Tlaková dřezová baterie, provedení Beige 55, rozměr 225 x 140 mm, bez sprchy. Součástí baterie je kompletní příslušenství k montáži. Není třeba nic dokupovat.

Kód: 1172
kuchynska baterie alveus tonia beige 55
1 561,98 Kč bez DPH
1 890 Kč

Tlaková dřezová baterie, provedení Beige 55, rozměr 203 x 340 mm, bez sprchy. Součástí baterie je kompletní příslušenství k montáži. Není třeba nic dokupovat.

Kód: 1169

JAK VYBRAT KUCHYŇSKOU BATERII

Kuchyňská baterie, stejně jako dřez, nepochybně pomáhá udávat design celé kuchyně. Proto bychom neměli výběr baterie zanedbat, přece jen Vám bude baterie sloužit celou řadu let. Dnešní baterie jsou funkční a krásné zároveň, takže v jejím výběru záleží jen a pouze na Vašem přání.

Baterie lze rozdělit různými způsoby. Pokusíme se Vám tím usnadnit nalezení té pravé pro Vás.

Typ baterie 

Je potřeba si ujasnit, jaký typ baterie budeme do kuchyně montovat. Dnešní baterie se dělí na dva základní druhy:

Stojánkové baterie - Tyto kuchyňské baterie se montují do připraveného otvoru v kuchyňském dřezu, nebo pracovní desce. V dnešních kuchyních se používají nejčastěji.

Nástěnné baterie - Tyto baterie jsou určené pro montáž na stěnu. Vyrábějí se ve dvou roztečích – 100 nebo 150 mm. Dnes se nejčastěji používá rozteč 150 mm, avšak v některých starých kuchyních se můžete setkat s roztečí 100 mm, což může způsobit problém při následné rekonstrukci kuchyně. Tento problém se dá vyřešit redukcemi, avšak toto řešení nevypadá příliš dobře.

Pokud k tomu není nějaký speciální důvod, například rekonstrukce starší kuchyně, tak se téměř vždy volí baterie stojánková.

Ovládání baterie

V dnešní době jsou na trhu dostupné baterie se třemi druhy ovládání.

Pákové baterie – Dnes asi nejpoužívanější typ baterií. Pákové baterie mají tichý chod a dokonalou těsnost, takže dlouhodobě nevyžadují téměř žádnou údržbu.

Termostatické baterie – Termostatické baterie si našly své místo už i v kuchyni. Jednoduše si jedním kohoutkem nastavíte teplotu vody a baterie jí bude pomocí vestavěného termostatu přesně udržovat. Tyto baterie nabízí komfort, zabrání zdlouhavému nastavování teploty vody a také pomocí pojistky chrání děti před opařením.

Kohoutkové baterie – Tento typ ovládání si i dnes na trhu najde své místo. Kohoutky se dnes používají zejména u rustikálních typů baterií. Takže pokud preferujete tento styl kuchyně, určitě byste měli retro kohoutkové baterie vzít v potaz.

Baterie se sprchou a výsuvnou koncovkou

Velmi žádané jsou baterie se sprchou nebo výsuvnou koncovkou.
U těchto baterií lze vysunout celou hlavici baterie z jejího těla. To se hodí například při omývání ovoce či zeleniny nebo při napouštění kbelíku s vodou. Baterie se sprchou mají navíc na hlavici baterie přepínač, kterým lze přepínat proud vody.

Nutno dodat, že ačkoliv je sprcha velmi praktická, tak je to další věc, která se může do budoucna porouchat. Proto doporučujeme ideální kompromis – baterii s výsuvnou koncovkou.

Povrchová úprava baterie

Baterie se vyrábějí v několika povrchových úpravách. Každý povrch se hodí k jinému dřezu či kuchyni.

  • Chrom – Nejčastější povrchová úprava, tyto baterie jsou prakticky bezúdržbové.
  • Nikl, broušený povrch – Tyto baterie mají matný, broušený povrch. Pokud se sladí s ostatními doplňky v kuchyni, mohou tvořit zajímavý designový prvek.
  • Pologranitová baterie – Tato baterie má granitový nástřik, ale důležité, často používané části z chromu. Je to z důvodu životnosti, tyto části jako páka či sprchová hlavice se mohou časem oloupat.
  • Celogranitová baterie – Tato baterie je kompletně provedena v granitovém provedení, včetně všech ovládacích částí.

U velké většiny granitových baterií je povrch tvořen pouze granitovým nástřikem. Výjímku tvoří některé baterie Schock, ty mají tělo přímo z granitového materiálu, což zaručuje dlouhodobou životnost.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení