Granitové dřezy

2 položek celkem
kuchynsky drez alveus rock 70 twilight 05
Výprodej
6 210 Kč –30 %
3 607,44 Kč bez DPH
4 365 Kč

Granitový dřez s vaničkou a odkapem, otočný, rozměr 780 x 480 mm, vana 349 x 450 x 200 mm, horní montáž, skříňka od 600 mm. Součástí dřezu je kompletní příslušenství k montáži....

Kód: 1154
Kuchyňský dřez Alveus Cortina 20
Tip
2 223,14 Kč bez DPH
2 690 Kč

Granitový jednodřez, rozměr 450 x 500 mm, vana 380 x 380 x 160 mm, horní montáž, skříňka od 500 mm.

Kód: 1148/CER

GRANITOV0É DŘEZY

 

Granitové dřezy jsou obecně vyráběny z cca 80% drcené žuly, pojiva a barviva.

Tím se dosáhne kameninovému povrchu, který je velmi příjemný na dotek. Síla materiálu je zhruba 6 až 10 mm. Výsledný materiál je

  • velmi mechanicky odolný.
  • odolný proti velkým teplotám. Problémem nejsou ani teploty přes 250° C.
  • odolný proti chemickým činidlům.
  • velmi odolný vůči poškrábání. Pokud ale k nějakému dojde, není to vůbec žádný problém. Jelikož jsou dřezy probarveny v celé jejich tloušťce, tak je jakýkoliv škrábanec prakticky neviditelný.

Pozor! Granitové dřezy jsou po zabudování sice velmi odolné, ale během přepravy křehké. Je velmi důležité dbát na opatrnou manipulaci a pečlivou kontrolu dřezu při přebírání od přepravce!

Fragranit, Tegranit, Algranit... ?

Jednotliví výrobci granitových dřezů označují své granity speciálním označením. Například Franke - Fragranit, Alveus - Algranit, Teka - Tegranit, Blanco - Silgranit PuraDur, Schock - Cristadur atd. Ačkoliv je základ materiálů podobný, dřezy se velmi liší zejména v kvalitě zpracování, odolnosti, vzhledu a antibakteriální úpravě.

Franke - Fragranit Durakleen Plus + Sanitized

Materiál je kombinace 80 % žuly a 20 % polymerové pryskyřice. Dřez neztrácí barvu a je odolný proti skvrnám, ulpívání nečistot a poškrábání. Tento materiál je zdokonalený o antibakteriální úpravu Sanitized, která uchovává dřez v čistotě a snižuje výskyt bakterií a mikrobů až o 99%. Granitové dřezy Franke jsou dostupné v 9 barevných odstínech.

Schock - Cristalite

Cristalite je výrazně vylepšený materiál nejnovější generace. Cristalite je složen z 75 - 80 % lisovaného krystalického křemene, keramických barviv a vysocejakostního akrylátového pojiva. Směs je obohacena o ionty stříbra přímo v základním materiálu, což zaručuje 100% antibakteriálnost. Dřez je velmi hladký, čímž se zajistí menší usazování nečistot a elegantní vzhled.

Schock - Cristadur

Tento materiál je nejvyšší třídou granitového materiálu. Tento materiál spojuje všechny dobré vlastnosti Cristalite, avšak zde dovedené k dokonalosti. Celá směs je velmi jemně zpracována, což dřezům zaručuje hedvábnost na dotyk podobnou keramice, vysokou odolnost a perfektní vzhled. Dřez má díky své hladkosti také velmi nízké nároky na údržbu.

Teka - Tegranit

Dřezy Teka jsou vyrobeny z přírodního granitu a malých částeček skla (80 %) zkombinovaných s tvrzenou pryskyřicí (15 %) a barvivy (5 %) na jemný materiál s tvrdostí skály. Tato konzistence je výsledkem výrobního procesu, při němž dochází ke stlačování a zahřívání krystalů křemene tak dlouho, až se vytvoří kontinuální hmota. Dřezy mají jedinečnou strukturu, velkou hloubku, skoro se neopotřebovávají, neblednou a snadno se čistí.

Blanco - Silgranit II Pura Dur

Tento materiál je uzavřený, kamenně hedvábný a mimořádně neproputný. Tato struktura propůjčuje dřezu mimořádně dlouhou životnost a 100% zdravotní nezávadnost.

Pyramis - Pyragranit

Dřezy jsou vyrobeny z více než 80 % žulových a křemenných krystalů, zbytek materiálu tvoří akrylátové pojivo, aditiva a barviva. Velký podíl krystalů je výsledkem sedimentačního procesu při vytvrzování granitového materiálu a dodává povrchové vrstvě dřezu mechanickou odolnost a pěkný vzhled podobný přírodnímu granitu.

Alveus - Algranit

Dřezy z kompozitního materiálu Algranit obsahují 75 % žulových částic, které jsou spojeny polymerovými živicemi vysoké kvality, aby dosahovaly vysoké pevnosti a odolnosti. Dřezy mají hladký povrch, čímž se zajistí jednoduché odstranění nečistot a skvrn. Algranit nabízí širokou škálu barev, přičemž některé jsou s kovovým leskem Metalik.

Sinks Ukinox - technologie firmy Schock

Dřezy firmy Ukinox jsou vyráběny licenční technologií německé firmy Schock. Jsou složené z 80 % kameniva, 15 % akrylátového pojiva a 5 % barviv.

Sinks

Dřezy firmy Sinks jsou vyrobeny z 80 % kameniva, 15 % polyesterového pojiva a 5 % barviv.

Elleci - Vitrotek 3G

Vitrotek je exkluzivní materiál tvořený pryskyřicí a částicemi čistého skla. Tento materiál je antibakteriální, neporézní, vodu a tuky odpuzující. Tento materiál je také na dotek extrémě hladký a barevně stálý.

Elleci - Metaltek

Tento materiál je tvořen přírodním granitem a akrylátovou pryskyřicí. Unikátností tohoto produktu je obohacení kovovými částicemi, díky kterým má třpytivě zářivý povrch. Metaltek má aktibakteriální vlastnosti díky obohacení o ionty stříbra, které zamezují usazování a růstu bakterií.

Elleci - Granitek

Granitek je tvořen spojením přírodního granitu a akrylátové pryskyřice. Povrch má vzhled přírodního kamene. Částice materiálu Granitek jsou keramizovány. Tímto speciálním procesem se částice probarví nikoliv jen na povrchu, ale v celé hmotě částice - proces vypalování při 700° C umožňuje proniknutí barviva do jádra částice. Granitek má aktibakteriální vlastnosti díky obohacení o ionty stříbra, které zamezují usazování a růstu bakterií.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení